Bilgisayar oyunlarınız cep telefonunuzda!

Samsung'un PlayGalaxy Link uygulaması betaya girdi, PC oyunlarını Galaxy Note'unuza aktarmanıza izin veriyor.

10Samsung’un PlayGalaxy Link uygulamasının bir beta sürümü kullanıma sunuldu. Şu anda ABD ve Güney Kore’de Galaxy Note 10 ve Note10 + ile çalışıyor. Yakında daha fazla ülke ve Samsung cihazı (tabletler dahil) desteklenecek.

PlayGalaxy, bilgisayarınızda çalışan bir oyunu telefonunuza aktarabilir, böylece Wi-Fi üzerinden hareket halindeyken oynama deneyimini sunacak. Bu aslında Samsung’un Nvidia GameStream ve Steam Link versiyonudur.

Mobil tarafta bazı denetleyicilere ihtiyacınız olacak. Bluetooth gamepad'lerin yanı sıra klavye ve fare ile destekleniyor. Bu durumlarda, ekran kontrollerine geri dönebilirsiniz, ancak bunlar masaüstü oyunları için mükemmel olandan daha az.

Bir Xbox denetleyicisini kablosuz olarak kullanabilirsiniz. Sony Xperia 5'in DualShock 4'e bağlanma biçimine benzer şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelir.

PC tarafında, minimum Nvidia GTX 1060 veya AMD Radeon 550, Intel Core i5, 8GB RAM ve bir gigabit yönlendirici içeren bir Windows 10 makineye ihtiyacınız olacak. PC'ye yüklediğiniz uygulama, yüklü olan tüm oyunların bir listesini otomatik olarak oluşturur eğer oldu da otomatik oluşturamadıysa siz manuel olarak ekleyebileceksiniz. Daha fazla bilgi için PlayGalaxy.com adresine başvurabilir ve Windows 10 ve Android uygulamalarına göz atabilirsiniz.

Peki siz bilgisayardan mı yoksa mobil cihazlarınızdan mı oyun oynamaktan keyif alıyorsunuz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları