Asus Z01HDA TENAA'da Görüldü

Yeni bir Asus akıllı telefonu Çin telekomünikasyon yetkilisi TENAA tarafından onaylandı. İşte yeni telefon ile ilgili detaylar.

Asus tarafından yeni bir model üzerinde çalışmaların yapıldığı geçtiğimiz günlerde sızdırılırken Asus Z01HDA olarak listelenen cihaz, Snapdragon 625 yongasetiyle güçlendirilmiş ve 5.5 inçlik tam HD ekrana sahip. TENAA tarafından onaylanan telefon böylece resmi bir şekilde gündeme gelirken telefonun teknik özellikleri de öğrenildi.

Asus Z01HDA Özellikleri Neler?

RAM seçenekleri arasında 2GB, 3GB ve 4GB, depolama alanı ise 16GB, 32GB ve 64GB. Dahil görüntüde çift arka kamera ayarı açıkça gösterilirken, TENAA tarafından ortaya çıkarılan teknik inceleme belgesinde, telefonun tek bir 16MP arka kamerası bulunuyor. Fakat bu konuda bazıişaretleri bulunuyor. Öyle ki telefon için hazırlanan Bluetooth SIG listesinde 12.2MP + 13MP olarak iki çift arka kameradan söz ediliyor. Bu bakımdan iki rapordan birisinde hata var.

Şaibeli arka kameranın yanı sıra 13MP ön kamera mevcut. Cihaz, Android 6.0.1 Marshmallow'ı çalıştırıyor ve büyük bir 4.850mAh batarya ile geliyor. Arka tarafta bir parmak izi tarayıcı da mevcut ve güvenlik de yine kullanıcılara sunuluyor. Telefonun kullanımı ve elde tutuşu da tatmin edici olması bekleniyor. 154.3 × 77 × 7.99mm ölçülerinde ve 170g ağırlığında olan telefon için 3 farklı renk seçeneği mevcut. Koyu siyah, gümüş, ve altın renk seçeneklerinde sunulacak telefonun şu anda fiyatlandırması hakkında bir açıklama bulunmuyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları