Asus, Tablet Sürecinde Başarılı

Asus tarafına baktığımız da neredeyse uzun zamandır tabletleri kullanıcıların huzuruna sunuyor. Google ile işbirliğine girerek geliştirdiğin de Nexus 7 ve 2013 güncellemeleri sayesinde milyonlarca kullanıcıyı beraberinde ulaştırdı.

Elde edilen birikim sayesinde Android yüklü olan diğer tabletlerinin üzerine uygulayan ek olarak aynı zaman içerisinde Windows yüklü olan tablet hibrit üzerinde gelişim yapılan Asus ne zamandan beri tablet üzerinde departmanıyla birlikte kazanma sürecine girme peşindeydi.

,

Geliştirilen Asus, İlk kez bakıldığın da bu yıl içerisinde tablet işinden hiçbir şekilde zarar etmeyecek. Beraberinde fiyatları düşük olan fazla gelip elde edemeyen aynı zaman da Ar&Ge yatırımı gerçekleştiren Asus,İlk kez bu yıl içerisinde tablet sürecinde zarar etmeyecek. Raporlara göre geçtiğimiz yıl içerisinde işletme zararı sağlayan Asus tablet bölümü sağlayan bu yıl içerisinde ürün sayısını azalttı durum böyle olunca da yeni model duyurularını seyreltti.

Geride bırakmış olduğumuz sene içerisinde 9.4 milyon tablet alarak bu yıl da yüzde bazında 30 düşüşle 6 – 7 milyon beklentisi olan Asus genelde ZenPad modelleriyle revaç sürecinde. Bu yıl içerisinde çeyreğinde 1.5 ve ikinci çeyreği içeriisnde 1.2 milyon tablet satışı gerçekleştiren firmanın 6 milyona ulaşması sonucunda oldukça zor oluyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları