AppStore'da Reklam Gösterimi Başladı

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada App Store üzerinden reklam yayınlanacağı ifade edilirken bu faaliyetlere resmen başlandığı belirtildi.

Her ne kadar App Store için herhangi bir reklam çalışması düşünmese de Apple gelirlerini daha fazla arttırabilmek ve App Store etkinliğini yükseltmek adına önemli bir geliştirme yaptı. Böylece App Store üzerinden artık reklamların yayınlanacağını kesinleşmiş oldu.

Gelirler Artacak

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan bu durum ile birlikte reklam veren kişiler için AppStore çok daha cazip bir hale gelecek. Öyle ki milyonlarca kullanıcısı bulunan ve günlük yüksek girişleri sahip olan App Store reklam almaya başladıkça daha fazla kişi bu alana ilgi gösterecek ve reklamverenler sayesinde Apple iyi bir gelirin de sahibi olmayı sahip olacak.

Reklamlar Başladı

Apple tarafından duyurulan bu gelişmelerin ardından konuyla ilgili çalışmaların tamamlandığı ve reklam gösterimlerine başlandığı belirtildi. Bundan sonraki süreç içerisinde kullanıcılar arama bölümü üzerinden yapacağı aramalar sonrasında reklamlar ile karşılaşacak. Fakat bu reklamlar kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde listelenecek. Böylece arama sonuçları ile ilgili olan reklamlar arama sonuçlarında listelenecek, uygulamalar üstünde sıralanacak. Kullanıcılar isterse reklam veren kişilerin uygulamalarının isterse de sıralanacak olan ve App Store'da bulunan diğer uygulamaları indirerek ilgili ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Yapılan düzenleme şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde aktif. Önümüzdeki günlerde diğer bölgelerde de reklam çalışmalarının aktif hale getirilmesi bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları