Apple'ın MacBook Pro Beklentileri Yüksek!

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtımlarda MacBook Pro modellerinin yeni versiyonları piyasaya sunulurken Apple'ın yeni cihazlar için yüksek bir beklentisi olduğu belirtildi.

Apple MacBook modelleriyle bugüne kadar yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarırken bu yüksek satış rakamları MacBook Pro 2016 için de geçerli. Öyle ki firma tarafından yapılan değerlendirmelerde yüksek satış rakamlarının hedeflendiği ve bu konuda büyük bir beklentinin oluştuğu öğrenildi.

Tedarikçiler Bile Uyarıldı

Üstelik Apple MacBook Pro modelinde çalıştığı tüm tedarikçileri de konuyla ilgili uyarmış durumda. Satışların hızlı bir şekilde yapılmaya başlaması halinde herhangi bir tedarik sorunu yaşamak istemeyen Apple tüm bu durumlara karşı tedarikçilerin hazır olmasını istediği öğrenildi. Tedarikçilerden aynı zamanda mevcut üretim kapasitelerinin daha da arttırılmasını ve sorunsuz bir şekilde bileşenlerin tedarik edilmesini isteyen Apple, bu konuda beklentilerini ne kadar yüksek tuttuğunu da göstermiş halde.

15 Milyon Cihaz Satılabilir

Apple tarafından yapılacak üretimlerin kullanıcıların kadar ilgi göstereceği ve bilgisayar satışlarının ne kadar yüksek olacağı gündeme gelen bu haberler sonrasında daha da merak ediliyor. Piyasalarda yapılan değerlendirmelerde ise 2016 yılının sonuna kadar 15 milyon cihazın satılması bekleniyor. Bu bakımdan piyasaya çıktıktan sonra iki ay gibi bir süre içerisinde cihazın 15 milyon satması da Apple adına önemli bir başarı getirecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları