Apple'ın Kablosuz Kulaklıkları Hala Gelmiyor!

Apple tarafından tanıtımı yapılan iPhone 7 ile birlikte kablosuz kulaklıklar da duyurulurken kulaklıklar için yeni bir gecikmenin daha yaşandığı açıklandı.

Apple aylar önce iPhone 7 modeliyle ilgili resmi tanıtımları yaparak piyasaya giriş yapmış olsa da bu telefonların üzerinden çok uzun bir süre geçmesine rağmen hala kablosuz kulaklıklar için beklenen açıklamayı yapamadı. Kullanıcılar Apple tarafından yapılacak açıklamayı beklese de bu konuda sürekli gecikme yaşandığını söyleyen Apple yaptığı son duyuruda da benzer bir açıklama yaptı. Özellikle kullanıcıların Aralık ayı itibariyle kablosuz kulaklığı kullanmaya başlayacağı belirtikten sonra tüm beklentiler Aralık ayına çevrilmişti. Fakat Apple yaptığı açıklamada bir süre daha kablosuz kulaklıkların satışa çıkmayacağını duyurdu.

Kulaklıklarda Ciddi Sorunlar Yaşanıyor!

Mevcut piyasa şartlarına göre şu anda kullanıcıları Apple tarafından resmi olarak sunulacak kablosuz kulaklıkları kullanma imkanı bulunmuyor. Mevcut durum kullanıcıların tepkisine yol açtığı gibi açıklama yapıldıktan çok kısa bir süre sonra sosyal medyada Apple’a ciddi eleştiriler yönetilmeye başlandı. Bu eleştirilere karşılık şu ana kadar Apple’dan herhangi bir yanıt gelmezken önümüzdeki süreçte Apple'ın kullanıcı kaybı yaşayabileceği de tahmin ediliyor.

Telefonlarda özellikle ses giriş kısmının kaldırılması sebebiyle kablosuz kulaklık kullanımına teşvik edilmiş ve telefonun en önemli özelliklerinden birisinin kablosuz kulaklık kullanılacak olması olmuştu Fakat Apple bugüne kadar yaptığı gecikmeler nedeniyle kablosuz kulaklık kullanımına imkan sağlamadığı gibi yeni bir gecikmenin daha yaşanacak olası kullanıcıların bu anlamda oldukça kızdırmış durumda. Bakalım önümüzdeki günlerde Apple handikabı nasıl ortadan kaldıracak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi