Apple'dan Türkiye'ye özel App Store sayfası!

Apple'ın uygulama mağazası olan App Store bugün Türkiye'ye özel bir sayfa sundu.

Ülkemizde her ne kadar yüksek fiyatlara satılıyor olsa da Apple'dan vazgeçilmiyor. Apple'ın uygulama mağazası bugün Türkiye'ye özel bir sayfayı kullanıcılara sundu. Türk geliştiricilerin ellerinden çıkan uygulamalara yer verilecek olup bu uygulamaların aynı zamanda hikayelerine de yer verilecek.

Türkiye'ye özel App Store sayfası son yıllarda Türk geliştiricilerin uygulamalarına dikkat çekiyor. Türkiye'den geliştiriciler ekosistemin daha da genişlemesi adına çalışmalarını sürdürüyorar. Zaten Türk vatandaşların da Apple'a gösterdiği ilgi yeterince açık ve ortada.

Türkiye'nin ilgisini göz ardı etmeyen şirket şimdilerde App Store'da Türkiye için özel bir bölüm sundu. ABD merkezli teknoloji devi olan Apple'ın iPhone cihazlar için sunduğu App Store mağazası bünyesinde yüz binlerce uygulamaya yer veriyor.

Türkiye'nin ilgisini göz ardı etmek istemeyen şirket Türkiye için özel bir bölüm oluşturarak Türk geliştiriciler tarafından piyasaya sürülen uygulamalar da yer alacak. Bununla beraber uygulamaların Türk kullanıcılar tarafından daha iyi tanınması da sağlanacak olup uygulamaların hikayelerine de yer verilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları