Apple'dan Sürpriz Bir Hamle!

Apple yeni modelleri için yeni özellikler üzerinde çalışmaların sürdürürken, firmanın aldığı son patent oldukça ilgi çekici.

Cupertino'da yer alan marka, bugüne kadar tüm dünyaya yayılmayı başarırken, yeni cihaz için yapılan çalışmalar oldukça gizli tutuluyor. Özellikle Tim Cook tarafından yapılan son açıklamalar ile bilrikte kullanıcıların iPhone 7 için beklentileri oldukça yükselirken, konuyla ilgili gelen son bilgiler de bu durumu destekler nitelikte.

Cihazlarda kullanacağı özellikler için patent alımı yapan Apple'ın son aldığı patent kılıf üzerine oldu. Akıllı kılıf olarak tanımlanan bu kılıflarda farklı özellikler yer alırken, kılıfların kalem desteği sunması ve dokunmatik olması da dikkatlerden kaçmadı. Bu bakımdan yeni telefon modelleri ile bilrikte farklı bir kullanım sunması beklenen Apple'ın bu patenti iPad'te kullanacağı tahmin ediliyor. Kılıf ile bilrikte ikinci bir ekrana da sahip olacak iPad, bu bakımdan cihazı sevenlerin yeni modele yükselmek istemesini daha da hızlandırabilir.

Patent ile ilgili elde edilen bilgilere göre ikinci ekranın dışarı görüntü yansıtılmasını sağlayacağı öğrenilirken, bu bakımdan özellikle sunum gibi durumlarda sadece iPad yeterli olacak. iPad ekranına yapılan çizimlerin direk kılıftaki ikici ekrana yansıtılacağı belirtilirken, aynı zamanda şarj etmek için güneş enerji paneli haline dönmesi gibi farklı özelliklerin de kılıfta olacağı iddia ediliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları