Apple'dan Sonra Huawei'de Zam Yaptı!

Döviz kurlarının artışı sonucunda Huawei P Smart ve Huawei P20 Lite modellerinin fiyatları dudak uçuklatıyor...

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın yeni ürünlerini tanıtmasından sonra eski iPhone ürünlerine zam yapılmıştı. Apple cihazlarına gelen zamlar nerdeyse ikinci el araba alacak kadar yükseldi.

Kurların yükselmesi sonucu ve ülkemizin para biriminin değer kaybetmesiyle dudak uçuklatan fiyatların kurbanı olan ürünlerden bir tanesi Huawei markası oldu. Şirketin en çok duyurduğu Huawei P Smart ve Huawei P20 Lite modelelrinin güncel fiyatları aldı başını gidiyor.

Apple, ardından Samsung, şimdi de Huawei bizleri zora sokacak yeni zamlarıyla gündemde olan markalar. En can sıkıcı noktalardan biriyse Huawei'nin, tarifeye ek olarak alınan fiyatlarına da düzenleme getirmiş olması. Peki fiyatlar neydi, ne oldu?

Huawei P Smart, 1750 TL’ye satılırken, yeni düzenleme ile ürünün fiyatı 2200 TL’ye çıkmış durumda. 450 TL’lik bir artış ise oldukça ciddi ve ani bir artış diyebiliriz. Firmanın bir diğer popüler telefonu olan ve stantlarda özellikle aranan Huawei P20 Lite’ın fiyatı ise 2600 TL’den 3300 TL’ye çıkmış durumda. Burada ise 700 TL’lik bir artıştan bahsediyoruz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları