Apple'dan Sağlık Hamlesi

iPhone 7 modeli ile gündemde olsa da sağlık alanında ciddi projeler geliştiriliyor.

Teknoloji dünyasının önemli markaları arasında gösterilen Apple, yaptığı ürünler ile birlikte adından her zaman söz ettirmeyi başarıyor. Son dönemlerde özellikle iPhone 7 adı verilen modeli ile gündemden düşmeyen ve her gün farklı bir özelliğin gündeme geldiği Apple, sağlık alanında da arka planda da olsa çalışmalarını sürdürüyor.

Marka tarafından yapılan projelerin sağlık alanında ciddi gelişmelerin yaşanmasını sağlayacağı belirtilirken sağlık üzerine geliştirilecek cihaz hakkında detaylar da paylaşılmış durumda. Sağlık alanında yapılan çalışmaların 2017 yılına hedeflendiği belirtilirken 2017 yılında piyasaya sunulacak olan bu cihaz sayesinde kullanıcıların günlük sağlık takibinin yapılabileceği ifade edildi.

Yapılacak takip işlemleriyle birlikte kullanıcıların şeker ölçümünden kalp atış hızını ölçmeye kadar tüm sağlık değerlerinin takip edileceği belirtilirken böylece kullanıcıların günlük herhangi bir sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığı cihazlar sayesinde tespit edilebilecek. Kişilerin farkında olmadığı pek çok sağlık sorununun direk özel sağlık cihazı ile tespit edilebileceği belirtilirken aynı zamanda kullanıcıların tüm değerlerinin takip altında olması sağlık sorunlarında doktorların da daha rahat bir şekilde karar vermesini sağlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları