Apple'dan Geri Hamle! iOS 9.3.2 Çekildi!

Apple tarafından geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunulan yeni bir güncellemenin pek çok hataya sebebiyet vermesi nedeniyle güncelleme geri çekildi. Geri çekilen güncelleme iOS 9.3.2.

Apple tarafından iOS işletim sisteminin yeni güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayınlanırken güncellemeyi yükleyen kişilerin büyük bir kısmında çeşitli hataların yaşanmaya başlanması sorun çıkarmıştı. Güncelleme yüklenen kişilerin Apple destek için yoğun bir şekilde talepte bulunmaya başlaması ve özellikle hata 56 sorununun yaşamaya başlaması kullanıcıların ciddi sorun yaşamasına neden olurken bu sorunlar özellikle iPad modellerinde görülmüştü.

Kalıcı Çözüm Bulunamadı!

Bu sorunun ortaya çıkması ile birlikte Apple geçici olarak iPad kullanıcılarının güncellemeyi yapmamasını isterken buna rağmen birçok kullanıcı güncelleme yaparak benzer sorunlar yaşamaya başladı. Yazılım paketinin geri çekilmesinin açıklanmasıyla birlikte artık güncelleme kullanılabilir durumda değil. Apple sorunu kökten çözmek adına güncellemeyi geri çekme kararı alırken yapılacak düzenlemeler ile birlikte önümüzdeki günlerde hem mevcut sorunların giderilmesi hem de yeni güncellemelerin sunulması adına yeni bir iOS 9.3.2 güncellemesinin kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple tarafından gerçekleştirilen bu işlemlerin ardından mevcut güncellemeyi yükleyen kişilerin durumunun ne olacağı merak edilirken kişilerin bir önceki sürüme cihazlarını döndürebileceği ya da yeni güncelleme ile birlikte tüm sorunları giderilebileceği belirtildi. Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi