Apple Yeni Kart Çıkarıyor!

Teknoloji devi Apple ve ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs'ın kendi kredi kartı hazırlığında olduğunu iddia etti...


Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple kısa süre sonra 1 trilyon dolar değerine ulaşacak olan kredi kartı hazırlığı yaptığı iddia ediliyor. Bu iddia doğrulanırsa Apple ve çokuluslu ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs'ın güçlerini birleştirerek piyasaya bir kredi kartı sürme hazırlığı yaptığı biliniyor.

New York Times'ın iki şirkete de yakın oan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen kişilere dayandırdığı habere göre, yeni kredi kartı için çalışmalar aylar öncesinde yapılmaya başlamış ve hala tamamlanmamış.

Müşterilerine belirli sayıda finansal hizmet sunan Goldman Sachs’ın ilk kredi kartı olacak bu ürün, banka için hizmet yelpazesini genişletme, Apple içinse dijital ödeme servisi olan Apple Pay markasını yaygınlaştırma fırsatı olacak.

Goldman Sachs sözcüsü Andrew Williams’ın ve Apple sözcüsü Christine Monaghan’ın bu duyum hakkında yorum yapmayı reddettiği de haberde yer alan bilgiler arasında.

Apple’ın halen kullanımda olan ve Barclays tarafından piyasaya sürülen bir kredi kartı bulunuyor. Bu kart, kullanıcılara Apple hediye kartıyla veya yeni Apple ürünlerini satın alırken harcanabilecek puanlar kazanma imkânı veriyor. Yeni kartın bundan farklı olarak ne gibi özellikleri olacağı net olarak bilinmiyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları