Apple watchOS 3.1.1 Güncellemesini Çekti

Yeni watchOS 3.1.1 güncellemesinin bazı Apple Watch 2 modellerinde sorunlara yol açması Apple2ın geri hamle yapmasına neden oldu ve güncelleme geri çekildi.

WatchOS 3.1.1 iPhone'da Watch uygulamasından artık indirilemeyecek. Güncellemenin geri çekilmesi ile birlikte güncelleme almayan kişilerin yeni güncellemeye geçiş yapması mümkün olmazken mevcut cihazların da bir önceki sürüme döndürülmesi istendi.

Cihazlar Kilitlendi!

WatchOS 3.1.1'i yükledikten sonra, bazı Apple Watch Series 2 sahipleri cihazların kilitlendiğini belirtti. Etkilenen Apple saatlerine destek de verileceği için sorunlar kısa sürede çözülebilir. Öyle ki güncelleme sonrasında sorun yaşanan cihazların ekranında www.apple.com/help/watch adresinin ziyaret edilmesini isteyen kırmızı bir ünlem işareti görüntülenir.bu görüntüleme ile birlikte kişiler destek ekranı üzerinden gerekli değişiklikleri yapmasına imkan sağlanabilir.

Çözüm Ne?

Sorun ile ilgili yapılan açıklamalarda kişilerin yan düğmeyi ve Digital Crown'u basılı tutarak Apple Watch'u yeniden başlatmaları öneriliyor. Eğer cihazlar yeniden yüklenmiyorsa kişilerin bu konuda hizmet için Apple’dan teknik destek alması gerekiyor. Zira Apple Watch'u sıfırlamak, saatlerde yaşanan sorunların giderilmesi için yeterli değil.

Güncellemede sorun yaratan detaylar temizlendikten sonra kişiler sorunsuz bir watchOS 3.1.1 versiyonuna geçiş yapabilir. Eğer bu güncellemeyi almışsanız ve sorunlar yaşıyorsanız belirtildiği gibi siz de teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz. Yaşanacak sorunlar milyonlarca kullanıcıyı etkilediği için Apple’ın çalışmalarını kısa sürede bitirmesi bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları