Apple Watch Uykunuzu Takip Edecek!

Apple tarafından bu ay içerisinde yapılan tanıtımlarda Apple Watch 2 piyasaya olmuştu. Şimdi ise yeni bir özelliğin daha sisteme ekleneceği belirtildi.

Giyilebilir teknoloji alanının en önemli cihazlarından birisi olan Apple Watch, 2 Eylül tarihi itibariyle Apple tarafından tanıtılmış ve ardından satışa sunuldu. Yeni akıllı saat modeline Apple Watch Series 2 adı verilirken bu cihaz için yeni geliştirmeleri ve güncellemelerin de yapılacağı açıklandı. Bu doğrultuda gündeme gelen son bilgilerde akıllı saat için uyku takibi özelliğinin güncelleme ile sunulacağı belirtildi.

Uyku Takibi Özelliği Nedir?

Akıllı saat için geliştirilecek uyku takibi özelliği kullanıcıların uyku alışkanlıkları ile ilgili çeşitli bilgileri değerlenecek ve bu konuda bilgilendirmeler ile kullanıcının daha iyi bir yaşam sürmesini sağlayacak. Üstelik yapılan açıklamalarda yeni seriyi kullanacak kullanıcıların yanı sıra birinci versiyonuna sahip olan kullanıcıları da müjde verildi. Uyku takibi için yapılacak güncellemenin hem birinci hem de ikinci versiyon kullanıcıları tarafından alınabileceği ve cihazlarda bu özelliğin kullanılabileceği açıklandı.

Uyku Alışkanlıklarınız Olacak

Uyku takibi özelliği ile birlikte kullanıcıların günlük ne kadarlık bir uyku ihtiyacının olacağı takip edilecek ve böylece belirli bir uyku alışkanlığının kazandırılması amaçlanacak. Özellikle uyku sorunu yaşayan kullanıcıların bu yeni özellik ile birlikte bu sorununu aşabilmesi de mümkün olabilecek. Apple Watch için geliştirilecek olan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları