Apple Watch Series 2'ye İlk Bakış

Apple Watch Series 2 Apple tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılırken, yeni cihaz için ilk incelemeler de yapılmaya başlandı.

Apple Watch için ilk versiyonun piyasaya sunulması giyilebilir teknoloji alanına adeta doping etkisi yapmıştı. Bu tanıtımın ardından pek çok marka piyasaya giriş yapmış olsa da en büyük ilgiyi yine Apple görmüştü. İlk modelin ardından uzun süre geçerken, Apple yeni akıllı saatleri ile kullanıcıların karşısına yeniden çıktı. Yapılan tanıtımda yeni ürünlere ilgi oldukça fazla olurken, yeni Apple Watch modelleri çok daha gelişmiş ve önemli yeni özelliklere sahip bir şekilde piyasaya girdi.

Apple Watch 2 Özellikleri Neler?

Yeni Apple Watch modellerinde tasarım açısından çok fazla fark yok. Fakat en önemli detaylardan birisi artık cihazın suya karşı daha fazla dayanıklı olması. Apple Watch tasarımı ile diğer akıllı saatlere göre çok farklı olduğu için yeni bir tasarım arayışına girilmemmiş gibi duruyor. İki farklı versiyonu ile piyasaya sunulan Apple Watch için bu sefer lüks bir model geliştirilmemiş. Bu bakımdan kişiler 38mm ve 42mm olmak üzere iki versiyondan birisi tercih etmek durumunda.

Ekranda İyileştirmeler Var!

Apple Watch kullanım daha çok dış mekanlarda gerçekleştiği için ekran okuma konusunda pek çok problem yaşanabiliyordu. Fakat yenilenen Apple Watch ile birlikte bu sorun da giderilmiş durumda.

Sağlık, fitness gibi çalışmalar için de yine Apple Watch oldukça başarılı uygulamaları ile iyi bir performans sergiliyor. Bu bakımdan kişilerin yüzme takibine kadar tüm işlemlerinde Apple Watch üzerinden destek sağlayabilmesi mümkün.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları