Apple TV'ye Rakip Amazon Fire TV

Apple TV’nin tanıtımı üzerinde çok zaman geçmeden Amazon tarafından cevap gecikmedi ve şirket yeni Fire TV set üstü kutusunun tanıtımını yaptı.

Yeni Fire tablet ailesiyle birlikte karşımıza çıkan cihaz, Bünyesinde barındırdığı yeni Apple TV’nin karşısına köklü rakip olarak çıkıyor.Üzerinde barındırmış odluğu 4K video desteğiyle sayesinde yeni Apple TV’den bir adım daha öne çıkmayı başaran Fire TV’de 4K içerikleri Amazon Instant Video ya da Netflix servisleri üzerinde duruyor. Apple TV’de olduğu gibi kullanıcıların film ve televizyon programları izlemesine yardımcı olan Fire TV, Sesli arama yapabilmeyi mümkün kılan bir uzaktan kumandasıyla karşımıza çıkıyor. Sesli arama özelliği sayesinde kullanıcılar dilemiş oldukları filmleri ses ile arama yaparak hızlı bir biçimde bulabiliyor. Bu özellikle aynı zaman da spor müsabakalar, Hava durumu ve müzik hakkında bilgi almanıza yardımcı oluyor.

Android tabanlı Fire OS işletim sistemi cihazlar üzerinde dört çekirdekli CPU, 2GB RAM, 8 GB dahili hafıza ve çift bant/çift anten Wi-Fi yer alıyor. Arka kısmında yer alan USB bağlantısıyla da ya da ayrı olarak satılan microSD slotuyla 8 GB’lık hafıza 128GB’a kadar arttırılabiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları