Apple Siri'sine Karşı Samsung'tan Hamle: Bixby

Uzun zamandan beri Apple geliştirdiği asistan ile büyük bir ilgi görürken Samsung yeni bir asistanın geliştireceğini duyurdu. Samsung Apple'a yeni bir sektörde daha rakip olacak.

Mobil sektörün en önemli markalarından olan Samsung ve Apple, bugüne kadar pek çok farklı sektörde birbirine karşı rakip olurken Samsung tarafından yapılan son açıklamalarda özellikle kişisel asistan konusunda yeni bir çalışmanın yapıldığı belirtildi. Piyasaya sunulacak kişisel asistanın adının Bixby adında olacağı belirtilirken bu marka için yapılan başvurular ile birlikte Samsung ilk resmi adımı atmış oldu.

Bixby Geliyor

Önümüzdeki süreç içerisinde kullanıma sunulması beklenen sesli asistanın tanıtımı ve piyasaya sunulması için Galaxy S8 modelinin beklendiği de söyleniyor. Bu bakımdan Galaxy S8 ile birlikte piyasaya iddialı bir giriş yapmak isteyen Samsung'un yeni telefon modelinde kişisel bir asistana yer vermesi oldukça makul görünüyor.

Yapılacak çalışmaların sonucunda ortaya nasıl bir ürünün çıkacağı ve bu konuda kullanıcıların tepkilerinin nasıl olacağı sektördeki dengeleri değiştirecek en önemli kriterler arasında. Aynı zamanda sesli asistanın Samsung tarafından piyasaya sunulmasının ardından Siri ile yapılacak karşılaştırmalarda bu yeni uygulamanın ne kadar başarılı olacağı da merak ediliyor. Uygulamalar arasında yapılacak karşılaştırmalarda Samsung'un iyi bir performans göstermesi kişisel asistan konusunda Samsung’u ön plana çıkaracak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları