Apple MacBook Pro En İyi Versiyon Mu?

Apple son günlerde sektörde yer alan eleştirilere karşılık resmi bir açıklama yaptı. Üst düzey yönetici tarafından yapılan açıklamalarda Apple tarafından bugüne kadar üretilen en iyi MacBook modelininin 2016 yılında tanıtılan model olduğu belirtildi.

Fiyat ve performans açısından eleştirilen MacBook Pro için son olarak SD kart girişinin de kaldırılması tepki çekerken Apple yöneticisi tarafından yapılan açıklamalarda SD kart kullanımının artık bilgisayarlar için ağır olduğu ve hantal yapıda olan bu kullanımların cihazlarda bu nedenle yer bulamadığını söyledi. Yapılan açıklamalarda aynı zamanda Apple MacBook Pro modelinin bugüne kadar en hızlı satılan MacBook Pro modeli olduğu belirtilirken oldukça iddialı söylemlerde bulunuldu.

Ne Kadar Satacak?

Yapılan bu açıklamalar sonrasında Apple’ın yeni modeliyle ne kadarlık bir satış yapacağı merak edilirken önümüzdeki aylarda açıklanacak olan satış rakamları ile birlikte Apple’ın ne kadar satış yaptığı ve önceki versiyonlara göre durumu kendi lehine ne kadar değiştirilebildiği görülecek. Özellikle Microsoft tarafından piyasaya sunulan Surface Studio serisi nedeniyle satışların düşmesi beklenen Apple şu anda tam ters bir etki yaşamakta. Öyle ki bugüne kadar uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda da Apple tarafından piyasaya sunulan modele çok fazla ilgi gösterilmediği ve Microsoft ürününün daha fazla ilgi görerek satışları kıracağı belirtilmişti. Fakat Apple tarafından yapılan açıklamalarda tüm bu öngörülerin tersinin söylenmesi de en dikkat çeken noktalardan birisi. Satışların hızlı bir şekilde yapıldığı belirtilse de net rakamlar verilmediğinden dolayı şu an için karşılaştırma yapılabilmesi mümkün değil.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları