Apple iPhone 8 İçin 10 Prototipi Test Ediyor

Gelecek sene tanıtılacak olan iPhone modeliyle ilgili uzun süreden beri sızdırmalar devam ederken 10 tane iPhone 8 prototipinin hazırlandığı öğrenildi.

Bugün Wall Street Journal'da yer alan haberlerde Apple'ın OLED ekran paneliyle 2017 yılında piyasaya giriş yapacağı iPhone 8’i hazırladığı doğrulandı. Bu bakımdan ekran teknolojisinde OLED’e geçecek Apple tedarikçilerine de bildirim yapmış durumda. OLED ekran için üretimlerin artırmasını isteyen Apple üstelik önemli bir mesaj da göndermiş durumda: Samsung'dakilerden daha iyi çözünürlüğe sahip prototip ekranlar sunun" Fakat OLED teknolojisinde Samsung’un çok başarılı olduğu biliniyor. Bu bakımdan ortaya çıkacak ürün merak ediliyor.

Apple bu ekran teknolojisi değişikliği ile gelirse yeni modeller diğerlerinden daha pahalı olacak. Çünkü OLED'ler LCD'lerden daha fazla maliyet yaratıyor ve Apple kâr marjının da eklenmesi ile birlikte yeni cihazlardaki fiyatlar rekor seviyelere çıkabilir.

Samsung’la Çalışabilir

Apple’ın OLED panellerinin tedarikçisi için Samsung ile anlaşma sağlayabilir. Fakat alternatifler de var. LG, Japan Display ve Sharp'ın 2018 yılında devreye girmesi için Apple görüşmeleri sürdürüyor. Öte yandan şu anda Apple 10'dan fazla prototipi test ediyor ve OLED için 2017'nin es geçilmesi de mümkün.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları