Apple iPhone 7 Pro Gelmiyor!

Apple tarafından önümüzdeki aylarda tanıtımı yapılacak yeni telefon modelleri için önemli bir gelişme daha yaşandı.

Uzun zamandan beri Apple tarafından normal ve Plus versiyonun yanı sıra Pro versiyonlarının da kullanıcılar ile buluşturacağı gündeme getirilmiş olsa da son olarak gelen bilgilerde Pro modelinin satışa çıkmayağı iddia edildi.

iPhone 7 Pro modeli uzun zamandan beri gündemde yer alarak bu konuda Apple tarafından yeniliğe gidileceği ve üç farklı modelin iPhone 7 ile birlikte sunulacağı belirtilmişti. Fakat bugüne kadar yaptığı sızdırmalar ile doğru tespitler ve bilgiler veren Evan Blass bu konudaki iddiaları yalanladı. Evan Blass tarafından yapılan son açıklamalarda iPhone 7’nin iki farklı modelle geleceği ve bu bakımdan Pro modelinin olmayacağı ifade edildi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bu açıklamalar ile birlikte Pro beklentisi olan kişilerin de bu beklentileri boşa çıktı. iPhone 7 ile ilgili gündeme gelen tüm iddialarda yeni telefon modelinin oldukça donanımlı olacağı belirtilirken bu bakımdan oldukça iyi bir telefon deneyimi iPhone 7 ile birlikte sunulmuş olacak. Kullanıcılar yeni telefon modeli için Eylül ayını beklemesi gerekirken bu konuda En azından iki farklı modelin sunulacağı şimdiden kesinleşmiş durumda.

Bugüne kadar gündeme gelen iddialarda her ne kadar Pro modelinin olacağı kesin bir şekilde ifade edilse de Twitter üzerinden yapılan son açıklama daha çok geçerlilik görmüş durumda. Üstelik yapılan açıklamada Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen cihazlara verilen kod isimler de paylaşıldı. Cihazlar için Sonora ve Dos Palos isimleri kullanılmış

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları