Apple iOS 9.3.3 Yayınlandı

Apple tarafından önümüzdeki günlerde her ne kadar iOS 10 işletim sistemi kullanılacak olsa da iOS 9 versiyonunun güncellemelerine de devam ediliyor.

Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen iOS 10 işletim sistemi oldukça farklı özellikleriyle birlikte dikkat çekiyor. Yapılan tanıtımlarda çok kısa bir süre sonra kullanılmaya başlanacak yeni işletim sistemi ile ilgili bilgiler paylaşılırken yeni işletim sistemi çıkacak olmasına karşın hala Apple iOS sürümü için güncelleştirmelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda iOS 9.3.3 sürümünün betası yayınlanırken şimdi de son final sürümünün yayınlandığı açıklandı.

Performans İyileştirildi

Yayınlanan güncelleme ile ilgili bilgiler de paylaşılırken pek çok performans iyileştirmesinin yapıldığı yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar çok daha iyi bir telefon deneyimine sahip olacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda iOS 10 öncesinde son güncellemenin olduğu ifade edilirken bundan sonra yeni işletim sistemine geçiş yapılacak ve böylelikle iOS 9 için güncelleme de sona ermiş olacak.

Güncelleme nasıl alınacak?

iOS 9.3.3 ‘ü yüklemek için Ayarlar-> Genel->Yazılım güncelleştirme alanından güncelleştirme kontrolü yapmanız yeterli.

iOS 9.3.3 Hangi Modellere Yüklenebilir

Güncellemeyi alabilecek cihazlar ise şöyle; iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları