Apple AirPower'ın Çıkış Tarihi Açıklandı!

Apple'ın kablosuz şarj cihazı AirPower'ın çıkış tarihi sızdırıldı...


Apple'ın heyecanla beklenen kablosuz şarj aparatı AirPower'ın çıkış tarihi sızdırıldı. Özellikle son zamanlarda mobil pazarları içinde kullanıcıların yenilikçi teknolojileri ilgi görmeye başladı. Bu konuda trende ayak uydurmaya çalışan Apple'a AirPower ürününü yakında piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

İlk aşamalarda erteleme üzerine erteleme alan cihaz, anlaşıılan Eylül 2018 itibarıyla kullanıma sunulmaya başlıyor. Cihaz;iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi akıllı modellerin yanı sıra, Apple AirPods ve Apple Watch gibi cihazlarıda kablosuz şarj edebilecek donanıma sahip olacak.

Elde edilen bilgiler arasında aşırı ısınma, devre sistemi ve yazılım sorunları gibi problemlerle mühendislere zorluklar çıkaran AirPower üretiminin artık tamamlanmak üzere oldğu ve hatta kimi prototiplerin, çalışanların masalarında test edildiği de gelen iddialar arasında. Tabii ki Eylül 2018 tarihinin, sadece bir iddiadan ibaret olduğunun da altını çizmek isterim.

AirPower cihaz üzerinde güç yönetimi ve cihazlarla eşleşme için iOS mobil işletim sisteminin sadeleştirilmiş bir sürümünü kullanan özel bir Apple çipi kullanıyor. Henüz fiyatının ne kadar olacağı belli olmayan cihazın, yinede diğer aksesuarlara nazaran daha pahalı olması bekleniyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları