Apple AirPods Neler Vaat ediyor?

Apple AirPods için ilk incelemeler yapılmaya başlandı. İşte Apple AirPods'a ilk bakış.

Apple AirPods’un Bluetooth üzerinden farklı işletim sistemi ve cihazlara bağlanabilir olması cihazın önemli özelliklerinden. Ürün için en olumsuz nokta ise iPhone 7 ile birlikte satışa çıkmayacak olması. Bu nedenle Ekim sonuna kadar beklenmek gerekiyor. iPhone 7 ise 16 Eylül’de dağıtılmaya başlanacak. Bu nedenle aradaki tarih farkı oldukça fazla.

Çok Pahalı

Apple AirPods incelemelerinde cihazın çok farklı özellikler içermezken, piyasadaki popüler durumda olan ve sadece 120 Dolar’dan satılan Beats Powerbeats2 Wireless Earbud kulaklıklar bile yarışacak düzeyde. Bu açıdan Apple AirPods oldukça pahalı.

Farklı özeliklerin de bulunduğu Apple AirPods’ta kişilerin kulaklıklardan birisini çıkarması halinde hareket algılanıyor ve müzik duruyor. Kulaklık tekrar takıldığında ise müzik kaldığı yerden devam ediyor. Bu bakımdan kullanımda büyük bir kolaylık sunuyor. Ayrıca kullanım konusunda kablo olmadığı için kişiler kulaklık düşebilir gibi düşünse de kulağı iyi bir şekilde kavrayan ürünü düşürmek çok kolay değil.

Gürültü İptal Özelliği Var

Daha iyi bir ses deneyimi için ürüne gürültü iptal özelliği de bulunuyor. Böylece kişiler gürültüden uzak bir şekilde sese odaklanabiliyor.

Şarj Sorunları Minimumda

Apple AirPods şarj edilmesi gereken bir donanım olduğu için kişilerin şarj konusunda da dikkatli olması gerekiyor. Yapılan testlerde 15 dakikalık şarj ile 3 saat boyunca yüzde 50 ses seviyesinde müzik dinlemek mümkün görünüyor. Bu açıdan şarj konusunda çok fazla sorunun yaşanması mümkün görünmüyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları