Apple, 9 Eylül'de iPad Pro ve iPad Mini Tanıtımı Yapabilir

Apple firmasının 9 Eylül’deki etkinliğinde tanıtımı yapılacak olan cihazların listesi yavaş yavaş sızmaya devam ediyor. Uzun süredir baktığımız da gündem de olan iPad Pro’dan sonra yeni iPad Mini 4 söylentileri de açıklanmış durumda.

Artık yeni iPhone ile yenilenmiş Apple TV’nin tanıtımının yapılacağından herkes emin. Apple bu durumda yetinmeyerek konferans üzerinde yeni tabletler de tanıtımını yapmayı düşünüyor. ABD kaynakları ise; iPad Pro’nun Ekim sonuun da ön siparişle açılacağını, KAsım ayında da pazar sürecinde yerini alacağını söylüyor.

iPad Pro’nun her ne kadar gelecek hafta içerisinde tantımı yapılacak olan olduğu söylentiler olsa da bile Apple’ın bu cihazı stok nedeniyle EKim sonundaki konferans saklamasını bekliyoruz. Pro modeli üzerinde Force Touch olmasına ve yine Force Touch destekli kalem bulundurmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple firmasını büyük ekranlı iPad’i, iOS 9.1 ile entegre ederek yeni bir multi tasking özellikleriye tanıtılması bekleniyor.

iPad Mini 4 tarafına bakacak olursak; iPad Mini 3’ten daha da ince, Daha da güçlü bir şekilde gelece k olan ek olarak iOS 9 ile tanıtımı yapılacak olan ekran bölme gibi iPAd’e has özelliklere bulundurabilecek durumda. Apple’ın 9 Eylül’de Bill Graham Konferans Salonu’nda yapacağı konferansı yaklaşık olarak 7.000 kişinin izlemesini bekliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları