Apple, 2018'in en büyük etkinliğini gerçekleştirecek!

Apple medyayı WWDC 2018 açılışına davet etti. Açılış konuşması 4 Haziran'daki McEnery Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.

Apple, medyayı bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) açılış konuşması için davet etti. Bu konferans San Jose, Kaliforniya'daki McEnery Kongre Merkezi'nde, 4 Haziran'da düzenlenecek. Mekan, iOS, macOS, tvOS ve watchOS'un yeni beta sürümlerini ve Swift'in bazı yeni geliştirici araçlarını ve güncellemelerini görmek için çok sayıda geliştiricinin bir araya geldiği yer ile aynı mekandır.

Bununla birlikte, 4 Haziran ve 8 Haziran tarihleri arasında planlanan tüm WWDC 2018'in temelini oluşturacak olan ana konuşmalardaki önemli duyurulardan bazılarını göreceğiz. Apple, resmi sitesinde yer alan bir banner aracılığıyla, açılış konuşmasının yayınlanacağını da teyit etti.

WWDC açılış konuşması, Apple'ın bu yıl neler duyduğuna ilişkin ayrıntıları doğrulamıyor. Yine de, Cupertino devi Amazon 12 ve MacOS 10.14, TVOS 12 ve watchOS 5'i en azından Amazon Alexa ve Google Asistan'a karşı zorlu bir rakip haline getirmek için Siri'ye bazı güncellemeler getirecek. Siri'ye yönelik bazı iyileştirmelerle, Tim Cook'un HomePod özelliklerini göstermesini bekleyebiliriz.

Geçen yıl WWDC'de Apple, yeni MacBook Pro ve iMac modellerini tanıttı ve iMac Pro ve HomePod'u önizledi. Bu da bu yıl için bazı yeni donanım gelişlerinin gelmesiyle ilgili ipuçları veriyor. Bazı geçmiş raporlara inanırsak, şirket iPhone SE 2'yi mekanda açıklayabilir. Mevcut 13 inç MacBook Air'in yerini alacak bir "bütçe" MacBook varyantı da olabilir. Bazı tedarik zinciri kaynaklarına atıfta bulunan yakın tarihli bir rapor, yeni MacBook modelinin gecikeceğini iddia etti.

Uygulama geliştiricileri için Apple'ın Swift dili ve Xcode IDE ile ilgili değişikliklerin bir listesini getirmesi bekleniyor. iOS cihazlarda uygulama deneyimini iyileştirmek için bazı duyurular da olabilir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları