Apple 12 Çalışanını İşten Kovdu!

Apple, gelecek planları konusunda sızıntılar yapmaya çalışan 12 kişiyi işten kovduğunu açıkladı...

Teknoloji devi Apple konuyla ilgili açıklama yaptı; "iPhone X'in ayrıntılarını ifşa etmeye ve iOS 12'de mevcut özelliklerin iyileştirilmesine odaklanmak üzere bilgilerin yer aldığı belgeleri, sızdırmaya çalışanları kovmamız gerekti. İşten kovulan bu insanlar sadece işlerini kaybetmekle kalmayacak, bununla beraber başka hiçbir yerde iş bulamayacaklar. Yine kovulan ve tutuklanan kişiler federal suç hükmü ile hapis cezasına çarptırılabilir ve büyük para cezaları ile karşı karşıya kalabilirler" dedi.
Apple'ın bu tarz sızıntılar ile savaştığımız ilk vaka bu değil. Geçen sene Apple çalışanlarından birinin kızı, iPhone X bilgilerini sızdırdığı için babasının kovulmasına neden olmuştu. Yapılan sızıntılar "harcanan emeklere zarar" olarak gören Apple, bu şekilde her türlü aksiyonu almaya hazır olduklarını belirtti.
Yönetici Greg Joswiak'ın notu ile sona eren açıklama ile Joswiak "Herkes Apple'da elinden gelenin en iyisini yapmak için elinden geleni yapıyor önemli olan 135 bin kişinin yaptıklar ve yaratılan çalışmalar. Bu katkıları onurlandırmak için en iyi yol sızıntı değildir. sözleri ile çalışanlarına uyarıda bulunmayı ihmal etmedi.
dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları