Android'in yeni sürümü geliyor!

Android'in yeni sürümü Android 8 için ilk bilgiler de gelmeye başladı. Peki Android'in yeni sürümünde hangi özellikler yer alacak?

Google kullanıcılarını memnun etmek adına yeni yardım araçları geliştiriyor olup bununla birlikte Mayıs ayında düzenlenecek Google I/O geliştirici konferansında Android O'yu tanıttıktan sonra birden fazla geliştirici önizlemesini yayınladıktan sonra sonbaharda piyasaya sürmesi de bekleniyor.

Bununla birlikte ilk olarak bir uygulamanın metninin kopyalanması yahut yapıştırılmasında daha rahat bir kullanım sunacak Copy Less adında bir özellik geliştirildi.

Bu özellik ile birlikte standart Gboard sanal klavye uygulamasına mı yoksa Android'in kendisine mi ekleneceği tam olarak net değil. Mesela siz bir arkadaşınızla sohbet ettiğiniz esnada nerede bulaşacağınız konusunda sohbet gerçekleştiriyorsanız Yelp uygulamasında iyi bir restoran bulursanız konuşmanıza geri döndüğünüz zaman "hazır" yazdığınız anda otomatik olarak sizin için bir öneri çıkıyor.

Android'in işaretçilerini kullanmak yerine gönder düğmesiyle gönderebileceğiniz adresi metin kutusuna yerleştirecek olup bununla birlikte daha iyi bir deneyime de kavuşmuş olacaksınız.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor..