Android Artık Instagram'da

Dünya genelinde en çok tercih edilen mobil işletim sistemi Android olurken işletim sistemi için resmi Instagram hesabı açıldı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Android farklı sosyal medya sitelerinde hesaplar açarken kullanıcıların bu hesap üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulunmasına ve Android ile ilgili gelişmeleri takip etmesini sağlıyor. Instagram için böyle bir çalışma bugüne kadar yapılmadığından dolayı sık sık bu durum dile getilirken geçtiğimiz günlerde yapılan son duyuruda Android için resmi Instagram hesabının açıldığı belirtildi.

Artık Instagram’da Da Var!

Yapılan duyuru ile birlikte Instagram'da en çok takip edilmeye başlanan hesaplardan bir tanesinin Android hesabı olacak tahmin edilirken şimdiden 9 bin takipçi sayısına ulaşılmış durumda. Android hesabı üzerinden 9 kişi takip edilirken şu ana kadar 6 gönderi paylaşılmış durumda. Yapılan ilk paylaşımlarda kullanıcılara Merhaba gibi çeşitli mesajlar gönderilirken Android için böyle bir işlemin yapılması Google’ın sosyal medya hesaplarını de artık etkin bir şekilde kullanmaya karar verdiğini gösteriyor.

Kullanıcıların sosyal medya siteleri üzerinden firmalara kolay bir şekilde ulaşmasını yanı sıra son gelişmeleri ve haberleri de sosyal medya üzerinden takip edebilmesi özel hesapların açılması ile birlikte daha kolay bir hale geliyor. Bu açıdan Facebook ve Twitter'ın ardından Instagram üzerinden de Android yayınlarının yapılacak olması kullanıcıların kolay bir şekilde takipte olmasını sağlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları