Android 7.0 Nougat'da Bluetooth Hatası Başladı

Yeni işletim sistemi Android 7.0 Nougat için hataların olduğu belirtildi.

Android için yapılan yeni hamle ile birlikte yeni versiyon kullanıma sunulmuştu. Pek çok yeni modelde yer alacak olan ve şu anda da kullanımdaki pek çok cihazda yer alan Android 7.0 Nougat için bağlantı konusunda problemlerin yaşandığı belirtildi.

Özellikle yabancı forumlarda yer alan haberlerde Android 7.0 Nougat’a geçen kullanıcıların Bluetooth bağlantılarında hata yaşadığı ve çeşitli bağlantı problemlerinin görüldüğü belirtildi. Özellikle Nexus cihazlarda ilk olarak sunulan Android 7.0 Nougat güncellemesi kullanıcıların yeni işletim sistemini ilk olarak denemsini sağlamıştı. Fakat kullanımların artması ile birlikte bu konudaki hataların raporlanması da başladı. İlk olarak fark edilen hata Bluetooth sisteminde yer alırken, hatanın sürekli yaşanması nedeni ile Bluetooth özelliği etkin bir şekilde kullanılamazken, şu an için soruna yönelik bir çözüm bulunmuyor.

Sorun Giderilecek

Google tarafından Android 7.0 Nougat için yeni bir güncellemenin yayınlanması ve bu güncelleme ile birlikte yaşanan sorunun giderilmesi bekleniyor. Fakat şu an için tüm Android 7.0 Nougat kullanıcılarında benzer hatalar görülüyor. Bu sorun nedeniyle Google tarafından planlamalarda olmayan bir güncellemenin de yayınlanması zorunlu olacak gibi duruyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları