Android 7.0 Nougat Hangi Xiaomi Modellerine Gelecek?

Android güncellemelerini beklemek kullanıcılar için sıkıcı olduğu kadar üreticiler için de zahmetli bir iş. Xiaomi ise bu konuda oldukça iddialı. İşte Xiaomi’nin Android 7.0 planları.

Google tarafından yayınladıktan sonra cihaz üreticileri için hummalı bir çalışma başlatıldı. Fakat hala büyük bir bölüm dört aylık süreye rağmen Android 7.0 Nougat’ı sunmayı başaramadı. Xiaomi ise bu konuda pek çok rakibinin gerisinde kalıyor gibi görünse de, yetkili bir isim umut verici bazı güncelleme haberlerini paylaştı.

Özetle, beta testlerinin oldukça başarılı ilerlediği Xiaomi'de Mi 4C, Mi 4S ve Mi Note için kısa sürede Android Nougat güncellemesinin geleceği belirtildi. Bu ilk seri sonrasında diğer Xiaomi modelleri için yine güncellemeler devam edecek. İkinci seride Mi Note 2, Mi 5s Plus veya Mi MIX gibi yeni modeller için de Xiaomi Nougat güncellemesi sunabilir. Fakat şu anda odak noktası ilk seri telefonlar.

MIUI ile süslenecek olan Android'in yeni versiyonu bu bakımdan Xiaomi’nin farklı bir deneyim sunmasını sağlayacak. Üstelik sızdırılan son raporda Xiaomi'nin Aralık-Ocak döneminde güncellemeye başlayacağını belirtildi.

Xiaomi Hızlı Bir Giriş Yapacak!

Android Nougat konusunda Xiaomi biraz yavaş davransa da pek çok telefona yakın dönemlerde yeni güncelleme sunulacak. Bu bakımdan Xiaomi kullanıcıları için özellikle 2017’nin ilk çeyreği itibari ile büyük yenilikler sunulacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi