Android 7 Nougat Nexus'lara Geldi

Android 7 işletim sisteminin Nexus marka cihazlara dağıtmaya başladığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte 22 Ağustos tarihi itibariyle telefonları güncellemelerin sunulacağı belirtilirken gelen son bilgilerde telefonların güncellemeleri almaya başladığı ifade edildi. Android'in son sürümü olan Android 7.0 için yapılan güncellemeler ile birlikte kullanıcılar Android işletim sisteminin son versiyonunu kullanma fırsatı elde ediyor.

Hangi Cihazlar Güncelleme Alacak?

Yapılan açıklamalarda kullanıcıların Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Google Pixel C, Nexus Player ve Android One için güncelleme alabileceği ifade edildi. Telefon modellerinde güncellemelerin alınması kesin olsa da güncellemeler aynı anda yayınlanmayacak. Bu bakımdan kademeli bir şekilde kullanıcılar yeni versiyona geçiş yapabilecek.

Yapılan açıklamalarda güncelleme kontrolünün yapılması önerilirken güncellemenin telefonlara gelmesi halinde güncelleme işlemlerinin direk yapılabileceği belirtildi. Şu an için sadece belirtilen telefonlarda Android işletim sistemini ilk olarak kullanılması sağlanıyor. 6 Eylül tarihinde tanıtılacak LG V20 modeli ile birlikte bu telefonlara bir yenisi daha eklenecek. Android'in yeni versiyonunu kullanacak ve güncelleme ile kullanıcılara sunacak diğer markalar ise henüz herhangi bir tarih açıklaması yapmadı.

Android 7 işletim sistemi ile birlikte hızlı ayar denetimleri, daha fazla pil tasarrufu ve güvenlik kullanıcılara sunulurken yeni tasarım ve emojiler ile birlikte kişisel ve bir o kadar da başarılı işletim sistemine sahip olmak mümkün.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları