Amazon'un Başı Dertte!

Amazon, rüşvete karışmış olduğu iddia edilen çalışanlarını incelemeye aldığını açıkladı...

Amazon'un başı beladan bir türlü kurtulmuyor. Çalışanlarını lavaboya bile göndermediği iddiasıyla ortaya çıkan Amazon'un başı şimdi de rüşvetçi çalışanlarıyla belaya girdi. Ürünlerin altına atılan sahte mesajlardan söz etmiyoruz bile. E-ticaret devi gelen yorumlardan sonra şimdi de Çin'deki çalışanlarını incelemeye aldı.

Şirket, rüşvete karışmış olduğu iddia edilen çalışanlarını incelemeye aldı. Raporlara göre bazı satıcılar, satış bilgilerine ve yorum yapanların e-posta adreslerine ulaşmak için Amazon çalışanlarına 80 dolar ile 2.000 dolar arasında ödemede bulunuyorlar.

Bu satıcıların bazı durumlarda olumsuz yorumları silmeyi ve engellenen hesapları tekrar açmayı talep ettiği söyleniyor. Amazon'dan bir yetkili Wall Street Journal'a; Çalışanlarımızı yüksek etik bir standartta tutuyoruz.

İlkelerimize aykırı olan herhangi bir kişi, iş sözleşmesinin feshi ve potansiyel hukuki ve cezai yaptırımlar dahil olmak üzere çeşitli disiplin cezalarıyla yüz yüze geliyor." açıklamasında bulundu.

Rüşvetçilik ile suçlanan çalışanlar, komisyoncular aracılığı ile işlerini hallediyorlarmış. Bu illegal işleyiş içinde WeChat uygulaması kullanılıyormuş. Açıkçası bu tarz kaç çalışan vardır bilmiyoruz ancak çoktan kendi aralarında örgütlenen bu çalışanlar, izlerini silmek için çalışmalar başlamışlardır.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları