Amazon’dan Yeni Hamle! Dengeler Değişecek

Buguuml;ne kadar farklı sektouml;rlerde yaptığı girişimler ile gelir alanını daha da artırmayı başaran Amazon, son olarak lojistik sektouml;ruuml;ne giriş yapacağını accedil;ıkladı. Amazon tarafından yapılan accedil;ıklamalar her ne kadar bu sektouml;rde yer alan kişiler tarafından ccedil;ok olumlu bir şekilde karşılanmamış olsa da lojistik sektouml;ruuml;ne giriş yapacak olan Amazon bouml;ylece bu sektouml;rde de guuml;cuuml;nuuml; arttırarak iyi bir gelir elde edebilecek.

400 Milyar Dolarlık Pazar Kızışacak!

Lojistik sektouml;ruuml;nuuml;n kuuml;resel bazda 400 milyar dolar gibi yuuml;ksek bir değere ulaştığı belirtilirken Amazon tarafından sektouml;re giriş yapılacak olması sektouml;rdeki tuuml;m dengeleri değiştirebilecek durumda. Bu accedil;ıdan kararın accedil;ıklanmasının ardından pek ccedil;ok farklı tartışma da yapılmaya başlanmış durumda.

Rakiplerin İşleri Duuml;şecek

Uuml;stelik konu ile ilgili paylaşılan son bilgilerde Amazonrsquo;un sektouml;rde liderliği hedeflediği ve tuuml;m lojistik sektouml;ruuml;ne hedef alarak, tuuml;m Lojistik sektouml;ruuml;nuuml;n tamamını kapsayacak yeni bir projenin sunulmaya ccedil;alışıldığı ouml;ğrenildi. Bu bakımdan sektouml;rde ouml;nuuml;muuml;zdeki guuml;nlerde oldukccedil;a hareketli guuml;nler yaşanacak.

Uuml;stelik durumun en dikkat ccedil;eken yanlarından bir tanesi Amazonrsquo;un yaptığı satışlarda sektouml;rdeki diğer lojistik firmaları ile ortak bir şekilde ccedil;alışması. Bu bakımdan Amazon kendi kuracağı bir ekip ile birlikte ccedil;alışmalara başladığında hem sektouml;rdeki diğer markaların işi azalacak hem de Amazon kendi Lojistik firması ile birlikte daha iyi ve ekonomik bir şekilde taşıma işlemlerini gerccedil;ekleştirebilecek. Bu accedil;ıdan bakıldığında Amazon tarafından yapılan bu hamle pek ccedil;ok analist tarafından oldukccedil;a yerinde bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir