Amazon’dan Alışveriş Yapacaklar Dikkat: Kur Farkı Var!

Duuml;nya genelinde en ccedil;ok tercih edilen alışveriş sitelerinden bir tanesi Amazon olurken Amazon tarafından Tuuml;rkiye#39;ye resmi olarak bir destek iccedil;in sunulmuyordu. Fakat yapılan son değişiklikler ile birlikte artık kullanıcıların Tuuml;rkccedil;e destek alabileceği ve internet uuml;zerinden uuml;cretsiz kargo imkanı gibi pek ccedil;ok avantajlar dahilinde alışveriş yapabileceği belirtilmişti. Yapılan bu accedil;ıklamaların ardından Tuuml;rkiye genelinde Amazon servislerine youml;nelik ilgi olmaya başlarken gelen son bilgiler oldukccedil;a dikkat ccedil;ekti.

Euro Kurunda Fark Var

Amazonrsquo;dan sipariş vermek isteyen kişilerin ouml;zellikle Euro kurundan ccedil;ok daha fazla para ouml;demesi gerekiyor. Yapılan hesaplamalarda Euro uuml;zerinden gerccedil;ekleştirilecek alışverişlerde Amazonrsquo;un Euro kurunu 3.7 uuml;zerinden hesapladığı gouml;ruuml;lduuml;. Fakat guuml;ncel Euro kurunun 3.5 civarında olması ve kullanıcıların neredeyse 30 kuruşa varan fazla bir ouml;deme yapması ccedil;ok yuuml;ksek etiket fiyatına sahip uuml;ruuml;nlerin ccedil;ok daha yuuml;ksek bir bedel ile satın alınmasına neden oluyor. Bu bakımdan aradaki farkın neden yaşandığı ve kur konusunda kullanıcıların neden yuuml;ksek ouml;deme yapmak zorunda bırakıldığı şu an iccedil;in merak ediyor.

Konuyla ilgili guuml;ndeme gelen bilgilerin ardından Amazonrsquo;un bu işlemleri sadece Tuuml;rkiye#39;ye youml;nelik yaptığı gouml;ruuml;luuml;rken Tuuml;rkiye faaliyetlerinde bouml;yle bir farklı tutumun uygulanması Amazonrsquo;un buuml;yuuml;k bir dezavantaj yaşamasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir