Amazon YouTube’a Rakip Oluyor!

Amazon tarafından yapılan son proje sonrasında video hizmeti verilmeye başlandığı accedil;ıklandı. Alışveriş konusunda duuml;nya genelinde en ccedil;ok popuuml;ler olan ve tercih edilen sitelerden birisi olan Amazon, YouTube#39;a rakip olacak bu gelişme ile birlikte en ccedil;ok YouTube ile arasında nasıl bir rekabetin olacağı merak ediliyor.

Amazon Video Direct adı verilen sistem ile birlikte kullanıcıların sisteme video yuuml;klemesine izin verilirken bu videolar uuml;zerinden aynı zamanda kullanıcılar telif uuml;creti alabilecek. Ayrıca videoları izlemek isteyen kişilere sunulacak seccedil;enekler ile birlikte reklamsız video izlemek isteyen kişiler videoları satın alabilecek ya da kiralayabilecek. Bu durumda yine Amazon uuml;zerinden video yuuml;kleyen kişiler ek gelir sağlayacak. Amazon Prime aboneliği alan kişiler ise videoları reklamsız bir şekilde ayrıcalıklı olarak izleme fırsatı elde edecek.

Amazon Video Direct ilgili yapılan accedil;ıklamalarda ouml;zelliğin başlarda sadece belirli uuml;lkelerde olacağı belirtilirken bu uuml;lkeler ise ABD, Almanya, Avusturya, Japonya ve İngiltere olarak belirlenmiş durumda. İlk başlarda bu beş uuml;lkede yapılacak ccedil;alışmaların başarılı olması halinde diğer uuml;lkelere de projenin accedil;ılması bekleniyor.

Videoların telif hakkına tabi tutulması ve videoların sahiplerinin bu şekilde korunacak olması sistemin tutmasında en ouml;nemli kriterler arasında yer alıyor. Konu ile ilgili gelişmeleri ouml;nuuml;muuml;zdeki guuml;nlerde de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir