Amazon ve Ebay Mahkemelik Oldu!

Ebay, amazon'u kendi iç mesajlaşam sistemine girip satıcılarını çalma girişiminde bulunduğı iddiası ortalığı karıştırdı...


Ebay ile Amazon kavgası gündeme bomba gibi oturdu. Mahkemeye taşınması beklenen, eBay'ın Amazon'a yönelik bir iddiasıyla gündemde.

eBay, yaptığı açıklamayla Amazon’u, eBay’in satıcılarını çalmaya çalışmakla suçladı. İddiaya göre Amazon çalışanları, eBay'de online pazar yeri olan satıcıları Amazon’un kendi platformlarına çekmek için eBay'ın iç mesaj sistemini kullandı.

eBay’den konu hakkında; “Amazon’un, eBay satıcılarını kendi platformuna çekmesi yasadışı ve rahatsız edici bir davranış.” dedi. Konuyla ilgili olarak Amazon ile de irtibata geçtiklerini duyuran eBay, "Amazon'un yasadışı faaliyetine son vermesini talep ettik ve eBay'i korumak için gerekli tüm adımları atacağız" denildi.

110 milyar doları aşan servetiyle dünyanın en zengini olan Jeff Bezos'un kurup yönettiği Amazon’un yaklaşık 50 çalışanının, eBay’in dahili mesajlaşma sistemi üzerinden 1000’den fazla satıcıya mesaj gönderdiği ifade ediliyor. Konuyla ilgili olarak Amazon’un ise kapsamlı bir soruşturma yürüttüğünü belirtildi.

E-ticaret pazarında tüm dikkatleri üzerine çeken bu gelişmenin ardından eBay’in ABD borsalarında işlem gören hisseleri yüzde 0.6 yükseldi. Yaşanan bu durumun adli olarak da yeni bir soruşturma sürecinin başlatılması ihtimalinin artmasıyla Amazon hisseleri ise yüzde 1 değer kaybetti.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları