Alkollü Uber Sürücüsü Ortalığı Karıştırdı!

Alkollü araç kullanan Uber sürücüsü kaza yapınca ortalığı biribirne kattı. İşte detaylar...


İstanbul Eyüpsultan'da ögle saatlerinde Uber sürücüsü olduğu iddia edilen bir şahıs, alkollü şekilde kullandığı lüks aracıyla kaza yaptı. Kazanın ardından olay yerine polis ekipleri çağrılırken, sürücü koltuğunun altında açık bir alkol şişesi olduğu görüldü. Kameralara yansıyan görüntülerde alkollü olduğu gözlenen sürücü, görüntülerinin çekilmesine tepki gösterdi. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazaya ilişkin polis inceleme başlattı.

Uber'den açıklama geldi. Uber, olaya karışan şahsın şöförüleri olduğunu doğruladı. Fakat olayın gerçekleştiği anda sürücünün aktif olmadığını iddia etti.

Uber, alkol kullanımı konusunda hiçbir tolerans göstermemektedir ve sürücü ortakları bu kuralı kayıt sırasında kabul ederler. Bahsi geçen olayın bir Uber yolculuğu sırasında yaşanmadığını teyit ediyoruz.

Olay bir Uber yolculuğu esnasında yaşanmamıştır ve sürücü olay günü Uber platformunda aktif değildir. Buna rağmen, önlem olarak sürücünün Uber platformuna erişimi engellenmiştir.

Uber'in alkol/uyuşturucu kullanımını kesin olarak yasaklayan politikası uygulamada mevcuttur. Daha detaylı bilgi için buradan ulaşabileceğiniz Topluluk Kurallarımız'da bu açıkça belirtilmiştir. (Tüm sürücü ortakları sürüşe başlamadan önce bu kurallara uyacaklarını taahhüt eder ve sürücü ortağı anlaşmasını kabul eder.)

Bu doğrultuda, geri bildirimler de kritik öneme sahiptir. Her yolculuktan sonra, yolcular sürücüleri, sürücüler de yolcuları puanlamaktadır. Güvenlik ekibimiz bu bilgileri gözden geçirerek sorunları incelemektedir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları