Alcatel Yeni Cihaz Üretimlerine başlıyor!

Teknoloji dünyasında diğer markalar ile yarışma noktasında geri kalan Alcatel bu konuda yeni bir karar aldı ve üretime tekrar başlayacağını açıkladı.

Mobil sektörde adından daha fazla söz ettirmek isteyen Alcatel, 2015 yılında yaptığı satın almalar ile birlikte kendini güçlendirirken, yeni cihaz üretimlerine de başlanacağı açıklandı.

İki Yeni Model Üretilecek!

Alcatel tarafından yapılacak üretimlerde 2 yeni modelin sahaya sürüleceği açıklanırken, bu konudaki bilgiler Evleaks tarafından paylaşıldı. Evleaks tarafından yapılan paylaşımlara göre bu konuda ne iddialı ürün Windows 10 Mobile tabanlı Idol 4 Pro olacak.

Windows 10 işletim sisteminin tercih edilmesi bu konuda fark yaratırken, cihaz Full HD özelliği ile yüksek görüntü kalitesi sunacak. İşlemci olarak Snapdragon 820’nin kullanacağı cihazda 4 GB ram, 64 GB hafıza yer alacak.

Kamera konusunda da yüksek özelliklerin bulunduğu cihazda 21 MP arka kameranın yanında 8 MP ön kamara bulunuyor. Kamera konusunda yüksek bir kalitenin hedeflendiği cihaz, bu açıdan oldukça donanımlı.

Belirtilen donanımların dışında parmak okuyucusu gibi farklı özelliklerin de yer aldığı cihazın, Alcatel markası ile çıkacak olması, bu konuda Alcatel sektöre ciddi bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Cihaz ile ilgili en çok merak edilen noktalardan birisi fiyat. Fiyat ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmazken, cihaz ile ilgili resmi tanıtımların önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları