Akıllı Telefonlar Tabletlerin Kökünü Kazıyor

Akıllı telefonların üretimi hızlandıkça beraberinde geliştirilen ekran özellikleri tablet üretiminin yavaşlatmayı başardı.

Akıllı telefonların ekranlarını hızlı bir şekilde büyümesiyle birlikte tablet satışlarına göz attığımızda oldukça kötü durumda olduklarını görebiliyoruz. Yaşanan bu düşüşlerin oldukça fazla olması beraberinde tabletlerin de tamamen hayatımızdan yok olması ihtimaller içerinde. Farklı kurumların yapmışı olduğu açıklanma raporlarına baktığım da ise tablet modellerin neredeyse satış raflarından oldukça hızlı bir şekilde çöküşe gitmiyor. Sadece satış rakamlarından alınan değerlere baktığımız da oldukça kötü bir görüntünün olduğun açıklanıyor.

Forrester Research gibi biri sitenin yapmış odluğu rakamlara baktığımı da tablet satışları her yıl bir adım daha azalma gösteriyor. Fakat bu esasında bir gerileme değil, Bakıldığın da satışlar çok daha az oranda artış gösteriyor. 2015 yılı içerisinde baktığımız da 217,84 milyon, 2016’da 229,46 milyon, 2017’de 240,16 milyon ve son olarak 2018’de 249,95 milyon tablet satışı gerçekleşmesi bekleniyor.

Tablet piyasasının neredeyse oldukça belirli bir oluğu niteliğine ulaşmasının hemen hemen tabletlerin akıllı telefonlarına nazaran çok daha nadir bir satın alınma sürecinden bu düşüşe etkisi olduğu açıklamıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları