Akıllı Saat Sektöründe Son Durum Ne?

Akıllı saat pazarı ile ilgili yayınlanan son raporlarda sektörde Apple'ın hala açık ara önde olduğu görüldü.

2016 üçüncü çeyreği itibariyle akıllı saat sektörüne yönelik ciddi analizler gerçekleştirildi. Konu ile ilgili yayınlanan raporlarda akıllı saat pazarındaki en güçlü üreticilerin sıralaması yapılırken listenin ilk sırasında Apple Watch modeliyle Apple yer aldı. Üstelik yayınlanan grafik ile birlikte sektördeki değişimler 2015'in üçüncü çeyreği itibariyle gözler önüne serilirken özellikle Apple’ın düşüşü dikkatlerden kaçmadı.

Apple Güç Kaybetti

2015 üçüncü çeyreğinde yapılan açıklamalarda Apple'ın yüzde 70'lere varan bir pazar payı olduğu görülürken bir yıllık süre içerisinde Apple pazar payında yüzde 40'lara kadar gerileme yaşanmış durumda. Sektörde diğer markaların gücü daha da artarken en çok atılım gerçekleştirilen firma Garmin oldu.

Apple Neden Kaybetti?

Apple’ın bu kadar düşüş yaşanmasının en önemli sebebi ise yeni bir modelin piyasaya sunulmamış olması. Bu bakımdan belirtilen bir yıllık süre içerisinde Apple hep aynı modeli ile satışta yer alırken diğer üreticiler yeni modelleri ile kullanıcılara farklı bir imkan sağladı. Fakat önemli nokta diğer üreticilerin Apple’ı geçmeyi tüm bu şartlara rağmen başaramaması. Apple tarafından yapılan son tanıtımlar ile birlikte yeni bir akıllı saat sunulduğu gibi 2017 yılı itibariyle sektördeki dengelerin Apple adına artması bekleniyor. Yayınlanan son rapor ise şöyle;

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları