Akıllı Çöp Kutuları Hayatımıza Giriyor

Akıllı cihazlara baktığımız da büyük bir kısmı günlük yaşantıları oldukça kolaylaştırılırken bazıların da akıllı sözcüğünden yararlanarak oldukça başarısızlıklara yol açıyor.

Amerika sınırları içerisinde hayata geçirilmek üzere olan akıllı çöp kutusu projelerine yakından baktığımız da sokakların vazgeçilmez olan akıllı çöp kutusu projesine baktığımız da yeni yetenekler kazandırarak başarılı bir yapı ortaya çıkıyor.

Massachusetts asıllı olan bir firma olarak karşımıza çıkan BilBelly’nin tasarlamış olduğu aynı zaman da New York üzerinde kullanılması için yapılan çalışmalara baktığımız da oldukça hızlı bir şekilde sürdüğü akıllı çöp kutularının ana özelliğine baktığımız da internet ortamında boy göstermesi. Saniye bazda 50 ile 75 mega bit yapıya sahip olan çöp kutuların sağlamış olduğu bu internet hızının oldukça küçük bir çaplı işletmenin internet ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kadar yüksek derecede olduğu açılanıyor. Yapılan önemli duyuruları ekranı üzerinde gösterebilen bazı durumlar içerisinde uyarılar da verebiliyor. Testlerin beklendiği gibi geçmesi için esasında sonbahar aylarında boy gösterecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları