AirPods kaybolursa ne olacak?

Apple tarafından iPhone 7 ile birlikte tanıtılan kablosuz kulaklık AirPods çalınırsa ne olacak? İşte resmi mevzuatlara göre yaşanacak durumlar.

Apple, yeni modelinde kulaklık girişine yer vermezken, kulaklık girişi olmadığı için kablosuz kulaklık kullanımını ön plana çıkararak AirPods adı verilen bir orijinal kulaklık da tanıtmıştı. Tanıtım sonrasında iPhone 7’den ziyade AirPods fiyatı gündemde tartışmalara konu olurken, kulaklıkların kablosuz olması ve kolay bir şekilde kulaktan çalınabilecek durumda olması, pek çok yeni tartışmaya da yol açmış durumda.

AirPods Garantisi Var Mı?

Apple tarafından satışa çıkartılan AirPods için herhangi bir garanti sunulmuyor. Bu bakımdan yüksek bir ücret ile alacağınız iki küçük kulaklık için daha dikkatli davranılması gerekiyor. Kaybolma ya da çalınma gibi durumlara karşı Apple tarafından herhangi bir güvence verilmediği için bu tür durumlarda kullanıcıların herhangi bir hak talebinde bulunması ya da herhangi bir işlem yapabilmesi de mümkün değil.

Tekli Satılacak!

Kaybolma ya da düşürme gibi durumları düşünen Apple, AirPods için tekli satışları da başlatacak. Bu bakımdan tek bir AirPods kaybettiğinizde çift almak yerine tek kulaklık alabileceksiniz. Tek kulaklık fiyatının da 159 Dolar civarında olması bekleniyor. Bu bakımdan kaybetmek bile kişilere oldukça yüksek bir ücrete neden olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları