AdBlock Facebook'a Özel Formül Buldu!

AdBlock ile Facebook arasında yaşanan reklam sorunu hala devam ediyor.

AdBlock Plus, Facebook’taki reklamlara yönelik çözümler geliştirse de Facebook’tan bu konuda hemen hamle geliyordu. Firma tarafından yapılan son açıklamalarda ise bu konuda kesin çözümün kısa süre içerisinde getirileceği açıklandı.

Sorun Çözülecek

İnternet sitelerinde yayınlanan reklamları görüntülemek istemeyen kullanıcıların en çok tercih ettiği yazılım AdBlock Plus olurken, tarayıcılar ile uyumlu bir şekilde kullanılabilen AdBlock Plus bu bakımdan pratik bir çözüm sunuyor. Sağladığı avantaj ile pek çok kişinin tercih ettiği AdBlock Plus son dönemlerde Facebook ile ciddi bir rekabet içerisine girdi. AdBlock Plus tarafından reklamların engellenmesine yönelik önlemler alınsa da Facebook için bu konuda tam olarak başarıya ulaşılamadı.

Formül Bulundu

Kullanıcıların Facebook reklamlarından kurtulabileceği özel bir önlem üzerinde çalışmalarını sürdüren AdBlock Plus, kısa bir süre içerisinde yeni özelliğin devreye alınacağını belirtti. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde Facebook için yeniden AdBlock Plus kullanımı mümkün olacak. Fakat bunun ne kadar uzun süreli olacağı bilinmiyor. Zira Facebook’tan bu çözüme yönelik de önemli bir hamle gelebilir.

Üstelik iki firma arasında yaşana bu durum açık bir savaşa dönmüş durumda. Önceki ay içerisinde yapılan açıklamalar ile iki firma da reklam gösterimi konusunda birbirine meydan okurken, bu savaştan kimin galip çıkacağı da merak edilmeye başlandı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları