800 Yıllık Telefon Herkesi Şoke Etti

Avustuya'da bir kazı sırasında rastlanan ve araştırmalar sonucu 800 yıllık olduğuna kanaat getirilen nesnenin cep telefonunun ilk modellerine benzemesi görenleri şaşkına çevirdi.

Yapılan kazı sayısında bulunan nesnenin, UFO uzmanları tarafından yapılan incelemede nesneyi uzaylıların getirmiş olabileceği söyleniyor. 13'üncü yüzyıla ait olduğu tahmin edilen ve oyulmuş taştan yapılma nesnenin günümüzde kullanılan cep telefonlarının ilk modellerine benzerliği görenleri oldukça şaşırttı.

UFO GÖRÜNTÜLERİ, SEMBOLLER, SÜMER ÇİVİ YAZISI

Aldığımız bilgilere göre üzerinde hatları belirgin şekilde ekranı, kontrol tuşları ve rakamlara benzeyen sembollerin yer aldığı 12 tuşa benzer çıkıntıların kazılı olduğu nesne, kafalardaki soru işaretlerini artırıyor.

UFO uzmanı Daniel Munoz, nesnenin üzerindeki tuşların üzerine kazınan sembollerin, o bölgeye çok aykırı olan Sümer Çivi Yazısı olduğunu söyledi. Sümerler daha çok Suriye - Irak bölgesinde görülürken nesnenin oraya nasıl getirildiği hala gizemini koruyor fakat uzmanlar, o dönemlerde Sümerlere ait eşyaların ticaret amacıyla dünyanın çeşitli yerlerine iletilmiş olabileceğini söyledi. Nesnenin 800 yıllık olduğunu onaylayan Daniel Munoz, işlevinin cep telefonu olup olmadığı hakkında yorum yapmadı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi