300 Kişi Twitter'dan Ayrılacak!

Ekonomik anlamda zorlu bir dönemden geçen Twitter'da yeni işten çıkarmaların olacağı konuşuluyor.

2015 yılının Ekim ayı itibariyle firmadan 336 kişinin ayrılması dünya genelinde büyük bir ses getirirken yaklaşık bin çalışanı olan Twitter'ın yeni bir işten çıkarma dalgası daha yaşayacak. Yeni işten çıkarılacak kişi sayısının 300 olacağı belirtilirken böylece şirket iş planlamasını da değiştirerek küçülme politikası yürütecek.

Yüzde 8 Küçülecek

Twitter’da çalışan 300 kişinin işten çıkması kuşkusuz markaya ekonomik anlamda ciddi bir katkı sağlayacak. Çalışanların maaşları, sosyal hakları ve ofis giderlerinin azalacak olması Twitter'ın Bu anlamda daha iyi bir şekilde tasarruf yapmasını sağlayacak ve bu işten çıkarmalar ile birlikte şirket yüzde 8 oranında küçülmeye gidecek.

Son dönemlerde satın alma işlemleri ile sık sık gündeme gelen Twitter’da satış işlemlerinin de iptal olmasıyla birlikte farklı tedbirler uygulanmaya başlandı. Bu konuda çok dikkat çeken noktalardan Bir tanesi ise firmanın hemen işten çıkarma yolunu tercih etmesi. 300 kişinin işten çıkarılacak olması marka adına her ne kadar ekonomik anlamda fayda sağlayacak olsa da işgücünün kaybedilecek olması bundan sonraki süreç içerisinde Twitter'ın yükselmesini de önleyebilecek durumda. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek işten çıkarmaların ardından markanın nasıl bir yol izleyeceği ve sektörde nasıl yer alacağı merak ediliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları