30 Milyon Dolarlık Kripto Para Hacklendi!

Güney Koreli kripto para borsası, hacklendiğini ve 30 milyon dolarlık kripto paranın çalındığını duyurdu...


Bildiğiniz üzere artık yavaş yavaş kripto para birimlerinin hayatımıza girdiği bir zamandayız. Son olarak Eminönü'nde bir dövizcinin kripto para kabul ettiği haberi gündemdeydi. Her ne kadar sanal bir para olsa da para her zaman paradır ve bu alanda büyük yatırımlar da yapılmaya devam ediyor.

Durum böyle olunca bazı dolandırıcılar ve hırsızlar dikkatine çekmemek mümkün değil. Son olarak elde edilen bilgilere göre, Güney Koreli kripto para borsası, hacklendiğini ve 30 milyon dolarlık kripto paranın çalındığını duyurdu.

Bithumb'ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre dün gece ve bu sabah platformdan 32 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Bithumb tarafından yapılan açıklamada hangi kripto paraların çalındığı henüz açıklanmadı.

Platform, güvenlik sağlanana kadar geçici bir süre para yatırma ve çekme hizmetlerinin durdurulduğunu belirtti. Bithumb, çalınan paraların tazmin edileceğini ve yatırımcı varlıklarının güvenli bir şekilde internete bağlı olmayan hesaplara aktarıldığını bildirdi.

Bu darbe haliyle kripto para borsasını da kötü etkileti ve yüzde 2 gerilemesine sebep oldu.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları