2016'da Yeni Bir Apple MacBook Gelebilir!

Apple tarafından 21 Mart tarihinde yapılan özel etkinlikte pek çok ürün tanıtımı yapılsa da bu konuda 2016 yılında çıkması planlanan MacBook için herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat Elde edilen verilere göre 2016 yılında Yeni bir MacBook gelecek.

21 Mart tarihinde Apple tarafından düzenlenen özel tanıtım ile birlikte iPhone SE ve iPad pro yeni modelleri tanıtılmış ve satışa çıkarılmıştı. Apple tarafından yapılan bu etkinlik ile birlikte gözler Apple'a çevrilirken yapılan etkinlikte küçük bir detay gözlerden kaçmadı.

OS X adı verilen yeni işletim sisteminde Apple tarafından yeni bir model için de kodların sisteme eklendiği görüldü. Bu yeni modelin 2016 yılı içerisinde güncellenmesi gereken MacBook için yapıldığı düşünülürken Mart 2015’ten beri kullanımda olan MacBook güncellemesinin yapılması geçen zaman düşünüldüğünde kaçınılmaz durumda.

Konuyla ilgili yabancı basında da pek çok iddia yer alırken özellikle 9to5Mac sitesi tarafından ortaya çıkarılan 12” MacBook iddiaları büyük ses getirdi. Apple tarafından yeni bir tanıtım etkinliği düzenlenerek MacBook’un duyurulması beklenirken daha önce de gündemde MacBook Air modellerinin geleceği ve 13 ve 15 inçlik versiyonları ile cihazın satışa sunulacağı gibi çeşitli iddialar yer almıştı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları