15 Dakikalık Şarjla 480 Km Menzil

Volkswagen tarafından geliştirilecek yeni elektrikli aracın 15 dakikada şarj olarak 480 km menzile ulaşabileceği açıklandı.

Son dönemlerde hemen hemen tüm otomotiv markaları elektrikli otomobil konusunda çalışmaların sürdürürken, Volkswagen tarafından da yeni bilgiler gündeme getirildi. Volkswagen tarafından yapılan çalışmalar kapsamında 2019 yılında Volkswagen marka elektrikli araçların kullanıma sunulabileceği belirtilirken, araçlarda bugüne kadar hiç gündeme gelmeyen çok önemli özellikler de olacak.

Volkswagen Elektrik Sorununu Çözecek!

Volkswagen tarafından yapılan açıklamalarda elektrikli otomobillerdeki şarj sorununun ciddi oranda çözüldüğü görülürken, aracın 15 dakika içerisinde şarj olacak olması, sadece bir mola süresi içerisinde aracın tam batarya dolu hale gelmesini sağlayacak. Üstelik araç tek bir batarya ile 480 km yol alabilecek.

Geliştirilecek elektrikli Volkswagen modelinin Golf le benzerlik göstereceği ifade edilirken, üstelik araç diğer elektrikli araçların özelliklerine göre de oldukça benzersiz olacak. Hafif yapısı ve uzun menzili ile birlikte başarılı bir örneğin sunulduğu Volkswagen, bu bakımdan piyasaya iddialı bir şekilde giriş yapabilecek.

15 dakikalık şarj süresi şu anda hiçbir marka tarafından hedeflenemezken, kullanımda olan Tesla araçlarında dahi 45 dakika gibi bir sürenin gerekil olması uzun menzillerde sorun yaratabiliyor. Bu bakımdan Volkswagen tarafından gündeme getirilen bu bilgiler ciddi bir iddia olmakla birlikte şimdiden araçta nasıl bir teknolojinin kullanılacağını da merak ettirmiş durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları