GTA 5 Konsollara Veda Ediyor! GTA Online Modu Kaldırılıyor!

GTA Online bazı oyun konsollarında oynanamayacak. GTA 5'le ilgili alınan bu karar sonrası oyuncular Online moduna veda etti. Hangi konsollarda oyun oynanamayacak?

GTA 5, oyununu oynayan pek çok kişi mutlaka oyuna ait online modu da takip ediyordu. Kendinize özel karakter yaratabileceğiniz ve arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz modla ilgili bir haber geldi. Habere göre Rockstar Games, PS3 ve Xbox 360'daki GTA 5 oyunlarına ait olan online modu kaldıracak. Online modda oynanması imkansız hale gelecek. Peki diğer konsollarda durum ne? PS3 ve Xbox 360'da bir daha GTA 5 oynanamayacak mı? İşte GTA 5 detayları...

GTA 5 Online'de Oynanmayacak

GTA 5 Online modunda oynanmaması oyuncuları fazlasıyla üzdü. Çünkü PS3 veya Xbox 360 sahibi olup da oyunu oynayan pek çok kişi vardı. Fakat yapılan açıklama ile yalnızca online oynanmayacak. Hikaye modunda oynamaya devam edebilirsiniz.

8 Yıllık Destek Sona Eriyor

Oyun konsollarının GTA 5' e olan desteği 8 sene sürdü. 2013 yılında yayınlanan oyunun 2021 yılına kadar PS3 ve Xbox 360'da oynanabilir kalması dikkat çekti. Oyun, artık konsolların bir sonraki sürümleri üzerinden oynanabilir. Ayrıca hali hazırda bilgisayardan da oynayabilirsiniz. GTA 5'in pek çok platformda olduğu biliniyor. Rockstar Games'in bu hamlesi konsolların da işine gelmekte. Yıllanmış konsollar yeni ürünlerinin satın alınması için bu yöntemi ortaklaşa uyguluyor bile olabilirler. GTA 5 ile ilgili başka hangi güncellemelerin geleceği merak ediliyor. Ancak GTA 6 tamamlandığında büyük bir şok yaşayacağız. Grafik, hikaye ve oynanış açısından büyük farklılıklar bekleniyor.