Google Doodle İle Doğum Gününü Kutluyor

Önemli gün ve tarihler için anasayfasında özel tasarımlar ile kutlama yapan ve milyonlarca kişinin bu özel günden haberdar olmasını sağlayan Google, bugünkü çalışmasını kendisi için yaptı. 4 Eylül...

Önemli gün ve tarihler için anasayfasında özel tasarımlar ile kutlama yapan ve milyonlarca kişinin bu özel günden haberdar olmasını sağlayan Google, bugünkü çalışmasını kendisi için yaptı. 4 Eylül 1998 yılında kurulmasına rağmen, bugün anasayfasına kutlamaya başlayan Google, böylece kendini ve kısa tarihini de hatırlatmış oldu.

İlk Adımlar 1998'de Atıldı!

Googlersquo;ın ilk adımları 4 Eylül 1998 tarihinde atılırken, bu tarih itibari ile büyük internet devini bugünkü haline gelebilmesi için adım adım tüm çalışmalar yapıldı. Kısa süre içerisinde halka açık bir şirket haline gelen ve internetin en güçlü ve en popüler markası haline gelen Google, Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt gibi isimler ile gelişmesini sürdürmektedir.

Yaşanan büyük değişim ve gelişim ile birlikte dünyanın en çok kullanılan arama motoru, mail servisi ve pek çok yan uygulamayı piyasaya sunmayı başaran Google, aynı zamanda mobil sektörde de ağırlığını hissettiriyor. Android adı ile sunulan mobil işletim sistemi ile milyonlarca telefonda kullanılan Google, gelecek yıllara yönelik projeleriyle de her zaman ilgi odağı durumunda. Bu bakımdan mevcut şartlar ile birlikte geleceğin de en büyük markalarından birisi olacak Google, bu bakımdan pek çok alanda da adından söz ettirecektir.

Anasayfa Doodle Ne?

Bugüne özel olarak Google tarafından özel olarak çalışılan ve anasayfada yer alan çalışma ise şöyle;